Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie ustawienia poczatkowe w Sprint Layout
#1
witam,

ja z krotkim pytaniem o poczatkowa konfiguracje SL zanim zaczne projektowac plytki - najlepiej zeby ustawienia bylyl kompatybilne z Waszymi, coby kiedys nie okazalo sie ze trzeba jakis projekt przerobic od poczatku.
Co sugerujecie, jaka funkcje i gdzie ustawic (menu)?


Potrzebuje zdaje sie makr do BC547, TL072 i 4053 na poczatek - jak najszybciej je znalezc zeby nie wywarzac otwartych drzwi?

Zapewne na sp-hm znajde sporo makr, ktorymi konstruktorzy juz sie podzielili, ale moze jest tez jakas "ogolna" baza dostepna (od producenta softu?) i jak ja najlatwiej zaimportowac?

Chcialbym mozliwie szybko skupic sie na projektowaniu a nie czytaniu manuali zeby po 2 latach wiedziec jak program dziala.
Mam nadzieje ze taka droga na skroty istniejeSmile

pozdrawiam i dzieki za podpowiedzi.
W>
Odpowiedz
#2
Nie chce tutaj uchodzic za mentora lecz z mojego punktu widzenia najlepsza metoda na wypelnienie biblioteki makr jest utworzenie jej samemu. Robi sie to bardzo szybko. Wystarczy suwmiarka. Innym bardzo pozytecznym sposobem jest siegniecie do kart katalogowych elementow. Bardzo czesto , na ich koncu znajduje sie zwymiarowany rysunek padow. Sprawdzamy sobie narysowane makra przy pomocy funkcji "measure". Po narysowaniu konkretnych makr dobrze wykonac ich calosciowa kopie i dopiero w takiej formie zapisac je.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości