Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Preamplifier do Plessey`a
#1

.pdf   schemat LNA c.pdf (Rozmiar: 33.98 KB / Pobrań: 397)

.lay6   preamplifier na 4 dwubramkowych mosfetach c.lay6 (Rozmiar: 197.97 KB / Pobrań: 365)


Witam Szanowne Koleżanki i nie mniej Szanownych Kolegów,

Powstał nowy projekt-prototyp przedwzmacniacza do części odbiorczej Trx. Jest częściowo oparty na konstrukcji Y0DAC. Nad modyfikacją schematu, pod kątem jego optymalizacji, pracował Kolega sp2jqr. Projekt samego layout`u został wykonany przez Kolegę Piotra sp9lvz do spółki ze mną. Według założeń wzmacniacz ma być uniwersalny i ma się dać sterować zarówno "w dół" jak i "w górę". Prosimy o konstruktywne uwagi. Zamierzamy zamówić około 20 płytek. 

Pozdrawiam wszystkich
George sp5rzm
Odpowiedz
#2
Małe sprostowanie: konstrukcja oparta o zmodernizowany projekt rumuńskiego krótkofalowca YO3DAC .
Odpowiedz
#3
Tym wszystkim, ktorzy chca we wlasnym zakresie wykonac plytki doradzam aby sie jeszcze przez chwile z tym wstrzymali bowiem layout jest jeszcze ciagle lekko poprawiany. Mysle, ze do konca tygodnia bedzie juz ostateczna wersja.
Odpowiedz
#4

.lay6   preamplifier na 4 dwubramkowych mosfetach c.lay6 (Rozmiar: 206.61 KB / Pobrań: 354)

Witam Szanowne Koleżanki i nie mniej Szanownych Kolegów,

Zgodnie z ostatnią zapowiedzią zamieszczamy poprawioną wersję layout`u PCB preamplifiera. 

Pozdrawiam wszystkich
George sp5rzm
Odpowiedz
#5
Witam Szanowne Kolezanki i nie mniej Szanownych Kolegow,

Plytki do preamplifiera sa juz w walizce. Mam nadzieje,ze nie zawieraja bledow. Pare sztuk jest jeszcze nie rozdysponowanych. Tak jak Kolega Mietek wczesniej zauwazyl mozna by wieszac je na choince. Lutowanie ich moze zakrawac na lekkie barbarzynstwo Smile  .

Pozdrawiam
George sp5rzm

Jutro dodam zdjecie PCB
Odpowiedz
#6
Co tam płytki. Wracaj zdrowy.

A w temacie wzmacniaczy w odbiornikach to polecam przeczytanie artykułu z czasopisma Radcom XI-1996 str 70-72.

https://www.americanradiohistory.com/UK/...996-09.pdf

Opis dotyczy wzmacniacza na tranzystorze V-MOS Siliconix VMP-04.
Jak by któryś z kolegów posiadajacych dobry sprzęt pomiarowy lub ucho chciał się pobawić to dostarczę tranzystor do prób.
(z demontażu, bo takie mam).

73, Mietek
Odpowiedz
#7
   

Zapowiadane wczesniej zdjecie PCB preamplifiera.


Załączone pliki
.pdf   schemat LNA c.pdf (Rozmiar: 33.98 KB / Pobrań: 300)
Odpowiedz
#8
(27-01-2020, 12:58 PM)George napisał(a): Witam Szanowne Kolezanki i nie mniej Szanownych Kolegow,

Plytki do preamplifiera sa juz w walizce. Mam nadzieje,ze nie zawieraja bledow. Pare sztuk jest jeszcze nie rozdysponowanych. 
Dobry wieczór!
Złożyłem ten wzmacniacz. Niestety wkradł się  jeden błąd, trzeba ciąć ścieżkę jak na obrazku.
   
Nie jest to wielki problem. Użyłem tranzystorów BF998. W paśmie 3-30 MHz uzyskałem wzmocnienie ok 16-18dB.
Nie testowałem go z ARW, ale po dotknięciu palcem pinów ARW, wzmocnienie się troszkę zmienia, czyli coś działa.

Zdrowia życzę na ten trudny czas.
Jacek
Odpowiedz
#9
Drogi Jacku,

Szybko sie z tym skladaniem uporales. Kolega Henryk sp2jqr tak obmyslil ten uklad, ze moze on pracowac jako regulowany tlumik lub prepmplier. Widze, ze wybrales wersje druga. Czy zamierzasz do wzmacniacza podlaczyc ARW? Gratuluje i pozdrawiam.

George
Odpowiedz
#10
Jutro zacznę składać swoją płytkę. Znajdzie zastosowanie w Husarku jako regulowany tłumik na wejściu RX sterowany z czterofazowego detektora limitera sygnału. Limiter będzie zapobiegał przesterowaniu przetwornika AC przy najsilniejszych sygnałach wejściowych.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości