Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poprawki layoutu wersji I wzbudnicy Plessey
#11
Piotrze,

Czy mozesz mi odeslac ten plik, ktory sie Tobie  nie otwiera? Zobacze jak jest u mnie.

73 George
Odpowiedz
#12
Odsyłam mailem pobrany plik .rar, ściągnij sam z forum i tez sprawdź.
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz
#13
Otwieraja sie...
Odpowiedz
#14
To znaczy że mój program nie rozpakowuje nowszych wersji .rar, z archiwami .zip nie mam problemów.
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz
#15
Piotrze,

U mnie jest odwrotnie. Ściągnąłem ze strony czasopisma "Komputer Świat" program 7-ZIP i przy próbie skompresowania plików z SPLayout otrzymuję raport, że nie mogę ich dodać do archiwum.. :Sad

Pozdrawiam
George
Odpowiedz
#16
Witam Szanowne Kolezanki i nie mniej Szanownych Kolegow,

Otrzymalismy pare plytek z poprawionym layout'em wersji pierwszej wzbudnicy Plessey (G4CLF). Bedziemy je montowac i  dokumentowac postepy prac. Jutro zamiescimy zdjecia PCB. 

Pozdrawiam wszystkich
George sp5rzm
Odpowiedz
#17
   
   

Wymiary płytki:  138 mm x 90 mm
Odpowiedz
#18
Witam Szanowne Koleżanki i nie mniej Szanownych Kolegów,

Niedawno Kolega Jacek sp5oxj , który montuje I wersję płytki Plessey`a, poinformował mnie o zauważonych kilku błędach w layout`cie. Na szczęście błędy nie są duże i łatwo je wyeliminować. Myślę, że najlepiej zrobi to sam Kolega Jacek. Poczekajmy parę dni zanim dokonam zmian w layout`cie, bo jeszcze mogą dojść jakieś kolejne uwagi. Na bieżąco dokonuję korekt i myślę, że niedługo zamówimy kolejnych kilka płytek.


Pozdrawiam wszystkich
George sp5rm

Przy okazji zapytam czy warto według Was wykonać wersję pod monolitowy filtr SSB 9 Mhz firmy "Omig"? Przeróbka nie byłaby duża i dotyczyłaby dopasowania ścieżek do wyprowadzeń filtru oraz korekt w przekładniach transformatorów w.cz. Coraz trudniej jest kupić filtry PP9-A2-2R. O filtrze XF 9B nawet nie warto wspomnieć. W sumie praca na około 1,5 godziny.
Odpowiedz
#19
Cześć Wszystkim,
zmobilizowany przez Kolegę Jurka przejrzałem PCB do Plessey'a. Znalazłem kilka błędów (chyba nic nie pominąłem):
1. kondensator 680uF (ARW) jest na stałe podłączony do układu (schemat pokazuje możliwość załączania szybkie/wolne ARW), ponadto brak PAD'a pod diodę 1N4148;
2. na PCB są dwa PAD'y pod kondensator 5,6 nF przy wzmacniaczu m.cz. Właściwy jest ten PAD pod spodem PCB (na 5 nóżkę scalaka).
Na wierzchu PCB kondensator ten jest podłączony do 12 nóżki - nie powinno go być.
3. R32 - 1 kOhm (7,8 nóżka SL6270) na PCB opisany jest jako 10 kOhm.
4. C47 - 47nF (7,8 nóżka SL6270) na PCB opisany jest 4,7nF.
5. brak PAD'a pod rezystor R29 (2 nóżka SL6270).
6. nie montować rezystora 560 ohm pomiędzy XF a Tr2, PAD - do usunięcia.
7. na schemacie w źródłach J310 jest 10 nF, a na PCB opisane są one jako 100nF.
Plus kilka drobnych uwag natury ogólnej.
Kolega Jerzy dokonał stosownych poprawek na płytce, a w czasie dzisiejszej dyskusji, narodził się pomysł, aby usunąć z PCB generatory BFO, a sygnał dostarczać z zewnątrz.
Jak Koledzy zapatrują się na ten pomysł?

Pozdrawiam
Jacek.
Odpowiedz
#20
Witam
Pomysł przesunięcia generatorów BFO poza podstawową płytkę będzie miał tylu przeciwników i tyle samo zwolenników.
Moim zdaniem przy współczesnych syntezach jest możliwość doprowadzenia tego sygnału z syntezy właśnie.
TYLKO PROŚBA: WPROWADŹ JERZY WIĘKSZE (!!!) ZŁĄCZE DO DOPROWADZENIA TEGO SYGNAŁU.
Pozdrawiam
Wiesiek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości