Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poprawki layoutu wersji I wzbudnicy Plessey
#31
Czy mikrofon idzie na pewno przez 1nF do wzmacniacza mikrofonowego? (to pytanie odnosi się do usuniętego wpisu przez Jerzego w którym był omyłkowo wrzucony schemat z błędem, ale już wszytko jest poprawnie i Jerzy przedstawia poniżej - jest OK)
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz
#32
Piotrze,

Wykasowałem poprzedni wpis, bo popełniłem jakiś kardynalny błąd. Sorry. Dobrze, że to uchwyciłeś. Teraz jest ta obowiązująca wersja. Na schemacie nie ma tylko dwóch diod, które są między wyprowadzeniem 2 a 6 układu NE5534. To dodam w aneksie. Na wejściu SL6270 jest rozwiązanie przeznaczone do zastosowania symetrycznego  lecz na "czarnej" płytce jest LPF do zwykłego niesymetrycznego  mikrofonu. 

Pozdrawiam
Jerzy


Załączone pliki
.pdf   schemat ideowy I wersji układu G4CLF.pdf (Rozmiar: 528.39 KB / Pobrań: 328)
Odpowiedz
#33
Dzień dobry,
uruchamiam Plessey'a w tej wersji PCB. Odbiornik ruszył bez większych problemów. Wymaga jeszcze dopieszczenia, ale to później. Pojawił się natomiast problem z TX-em, z którym nie mogę sobie poradzić. Otóż przy naciśnięciu PTT przekaźnik zaczyna terkotać, po czym kotwica blokuje się w przypadkowej pozycji - najczęściej zwiera zasilanie do masy. Robiłem różne próby - na razie bez skutku. Może jakieś sugestie?
Odpowiedz
#34
Ja jeszcze wersji z przekaźnikiem na pokładzie nie składałem, ale wg. pomiarów omomierzem, to ścieżki nie są pomylone. Sprawdź raczej przekaźnik,.... i sprawdź też czy na ścieżce TX nie masz zwarcia do masy po wlutowaniu elementów? Na najnowszej wersji płytki w zasilaniu do masy jest "patent" z dwoma diodami, by obniżyć zasilanie z 13,8V na 12V do przekaźnika, może podajesz niższe napięcie i jest problem z trzymaniem przekaźnika?
Ja przed wlutowaniem przekaźnika sprawdzam go omomierzem i podłączam pod zasilanie czy prawidłowo przełącza, bo zdarzało mi się wylutowywać przekaźnik, a nie należy to do przyjemności.
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości