Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poprawki layoutu wersji I wzbudnicy Plessey
#1

.lay6   modernizacja wersji I wzbudnicy PLESSEY nr 9.lay6 (Rozmiar: 520.18 KB / Pobrań: 520)



Szanowne Koleżanki i nie mniej Szanowni Koledzy,

Zamieszczamy ostatnią wersję  poprawek. By nie dochodziło do pomyłek,
to usunąłem poprzednie wpisy. Do końca roku dokonamy analizy layout`u pod kątem prawidłowości połączeń i właściwych oznaczeń elementów. W styczniu mamy zamiar zamówić niewielką ilość PCB do tej wersji projektu.


Pozdrawiam wszystkich
George sp5rzm
Odpowiedz
#2
No i masz babo placek... Jeszcze nowy wpis z layoutem na forum "nie ostygł", a już okazało się, że wartość kondensatora na wejściu układu TBA810 nie jest  właściwa. Powinno być tam 100nF. Jest mniej. Zmieniłem opis i teraz jest O`K. Dzięki Piotrze za czujność.

George
Odpowiedz
#3

.lay6   modernizacja wersji I wzbudnicy PLESSEY nr 16 (2).lay6 (Rozmiar: 548.78 KB / Pobrań: 431)
Witam Szanowne Koleżanki i nie mniej Szanownych Kolegów,

Z tego co się orientuję , to niebawem otrzymamy kilka płytek poprawionej wersji PCB wzbudnicy Plessey`a. Tym osobom, które same chciałyby skorzystać z naszego opracowania udostępniamy z Piotrem sp9lvz  kompletny layout.

Pozdrawiam wszystkich
George sp5rzm
Odpowiedz
#4

.pdf   schemat ideowy modernizacji I wersji układu G4CLF.pdf (Rozmiar: 776.16 KB / Pobrań: 499)



Do layout`u dołączamy aktualny schemat układu. Jutro dołączymy pliki Gerber na podstawie, których można w "płytkarni " zamówić swoje PCB.

Aha, od razu dodam, że najtaniej jest w allpcb.com
Odpowiedz
#5
Niestety nie zamieszczę tutaj plików typu GERBER. Na tym forum nie ma obecnie możliwości wklejania plików w formacie RAR lub ZIP, a takie są wymagania przy przyjmowaniu zleceń do realizacji PCB na podstawie layout`u.

Pozdrawiam wszystkich
George sp5rzm
Odpowiedz
#6

.rar   1 wersja wzb. PLESSEY nr 16.rar (Rozmiar: 117.83 KB / Pobrań: 372)


Tadam!!  Big Grin

 No i w końcu się udało. Załączamy pliki "Gerber" do projektu I poprawionej wersji wzbudnicy G4CLF opartej na układach Plessey.
My zamawiamy w allpcb.com. Tam te pliki bez problemu czytają. Jak jest  innych miejscach nie wiemy...
Odpowiedz
#7
Ja nie dam rady tego otworzyć po ściągnięciu jakby było uszkodzone archiwum??? Czy komuś udaje się otworzyć?
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz
#8
Piotrze,

Tego tak zwyczajnie nie da sie otworzyc. Jest to technika skladania warstwy po warstwie. Wszystko jest OK. Jesli chcesz to sprawdzic, to wyslij do allpcb.com z pytaniem czy sa w stanie to wykonac.Tak "na rybke.."

Jestem pewien pozytywnej odpowiedzi.

Pozdrawiam
George
Odpowiedz
#9
Piotrze,

Twoje Pytanie wywolalo u mnie pewna refleksje. Jakis czas temu natknalem sie na ten problem tak jak Ty. Zaczalem eksperymentowac i wyszlo na to, ze pliki Gerber mozna otworzyc w programie Sprint Layout 6 lecz trzeba to robic otwierajac poszczegolne warstwy i sumujac je. Niestety otworow zapisanych w plikach Gerber nie udalo mi sie juz naniesc do tej w/w sumy... Moze za malo sie staralem..Smile

Pozdrawiam serdecznie 
George sp5rzm
Odpowiedz
#10
Źle mnie zrozumiałeś. Nie mogę otworzyć archiwum czyli pliku .rar - mam komunikat, że archiwum jest uszkodzone. Nie mogę ogóle się dostać do plików gerber. Ja wolę wszytko pakować w .zip.
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości