Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kompresor dynamiki w jesiennej odsłonie
#56
Na ten moment proponowałbym dwie wersje płytek.
1. wersja bazowa przeznaczona do wstawienia do środka amatorskiego TRXa, może to być obecna wersja płytki, złącza to kwestia do dyskusji, im mniej połączeń i wtyczek tym lepiej moim zdaniem.

2. Wersja do wstawienia do mikrofonu. Tu proponuję wybrać jakiś typ mikrofonu np. od CB, trochę większy, żeby się to wszystko w środku zmieściło wraz z możliwością umiejscowienia w obudowie kilku przełączników.

Zanim nastąpi dalszy rozwój płytki dobrze by było, aby więcej kolegów uruchomiło układ i zapodali tu swoje wnioski. Każdy ma trochę inne ucho i być może zaproponuje nieco inne wartości elementów. Te, które są teraz wydają się być optymalne w moim subiektywnym odczuciu, tym bardziej, że aby się o tym przekonać potrzebne jest nie nasze ucho, ale ucho korespondenta po drugiej stronie łącza radiowego. Ja testowałem to przepuszczając sygnał przez pomocniczy modulator diodowy i odsłuchując na odbiorniku EKD500. Słuchawki bezpośrednio podłączyłem tylko przy wstępnym uruchomieniu.
Potrzebne więc jest przeprowadzenie wielu łączności z tym kompresorem.
Ciekaw jestem tych wyników prób.
Spróbuję u siebie połączyć dwa kompresory przełączane (na SSM2165 i ten na piechotę) i podpiąć je do jakiegoś TRXa. Może się to uda jeszcze jutro. Zapraszam do odsłuchu mojego sygnału w najbliższych dniach na paśmie 80m.

Na koniec dodam, że mogę się podzielić z kolegami trzema sztukami układu SSM2165. Układy są dość dziwne, bo po umyciu płytki acetonem napisy natychmiast znikają, ale układy działają prawidłowo.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Kompresor dynamiki w jesiennej odsłonie - przez George - 10-11-2018, 10:24 AM
RE: Kompresor dynamiki w jesiennej odsłonie - przez SP2JQR - 05-04-2019, 10:18 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości