Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kompresor dynamiki w jesiennej odsłonie
#71
Jerzy, super robota!
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz
#72
Piotrze,

Dziękuję za opinię. Robota jeszcze nie skończona. Cały splendor dla Kolegi sp2jqr.


Pozdrawiam
George sp5rzm
Odpowiedz
#73

.pdf   schemat kompresora sp2jqr.pdf (Rozmiar: 19.5 KB / Pobrań: 362)

Witam Szanowne Koleżanki i nie mniej Szanownych Kolegów,


W uzupełnieniu szczegółów dotyczących opisywanego wcześniej mikrofonowego kompresora (autorstwa Kolegi Henryka sp2jqr) zamieszczam w tym wpisie aktualny i przerysowany jego schemat. Na wejściu jest dodany LPF, który skutecznie zlikwidował przenikanie w.cz. do kompresora.


Pozdrawiam wszystkich
George sp5rzm
Odpowiedz
#74
(23-05-2019, 08:20 PM)George napisał(a): Piotrze,

Dziękuję za opinię. Robota jeszcze nie skończona. Cały splendor dla Kolegi sp2jqr.


Pozdrawiam
George sp5rzm

Nie robiłem tego dla splendoru. Konstrukcja ma już parę lat, chyba ze 20 i powstała ze szczególną dedykacją do urządzeń QRP. Wielkie dzięki za opracowanie płytki. Mam nadzieję, że wielu kolegów skorzysta z projektu.


Warty zainteresowania jest też ten drugi kompresor wykonany na piechotę. Działa tak samo dobrze, ale nie zawiera unikalnych elementów (SSM2165). Okupione jest to koniecznością dobierania fetów, ale cały układ jest za to prostszy.

Następny w kolejce będzie kompresor dwukanałowy z osobną obróbką basów na układzie NE570 lub NE571 (SA570, SA571).
Wszelkie uwagi krytyczne do moich konstrukcji mile widziane, pozwalają rozwijać projekty w dobrą stronę.
Odpowiedz
#75
       


Szanowne Koleżanki i nie mniej Szanowni Koledzy,

Przedstawiam zdjęcia zmontowanego kompresora Kolegi sp2jqr z właściwymi do obecnego layout`u operacyjnymi wzmacniaczami (OPA342UA).  W najbliższych dniach spróbuję układ uruchomić.

Pozdrawiam wszystkich
George sp5rzm
Odpowiedz
#76
Witam Szanowne Koleżanki i nie mniej Szanownych Kolegów,

Spieszę z informacją, że kompresor konstrukcji Kolegi Henryka sp2jqr, z operacyjnymi wzmacniaczami OPA 342UA, działa od pierwszego włączenia. Jedyną poprawkę jaką trzeba będzie wnieść do layout`u, to zmiana opisu na PCB dotycząca w/w wzmacniaczy.

Pozdrawiam wszystkich
George sp5rzm
Odpowiedz
#77
Witam Szanowne Kolezanki i nie mniej Szanownych Kolegow,

Aktualny watek kompresora zq Forum zostal szczegolowo opisany przez  Kolege  Henryka sp2jqr w ostatnim numerze czasopisma   "Swiat Radio". Mozna tam znalezc wszystkie niezbedne informacje, jedynie pliki typu "Gerber" znajduja sie na stronie Naszego Forum. 

Pozdrawiam wszystkich
George sp5rzm
Odpowiedz
#78
Witam Szanowne Koleżanki i nie mniej Szanownych Kolegów,

Informuję, że dla osób które chciałyby wykonać mikrofonowy kompresor według projektu Kolegi Henryka SP2JQR mam do odstąpienia kilka wolnych układów operacyjnych wzmacniaczy OPA342UA oraz kilka płytek drukowanych. Układów kompresora SSN2165 już więcej nie mam ale są one dostępne na internetowych portalach. Szczegóły na priv.


Pozdrawiam wszystkich
George sp5rzm

Czeski błąd. Chodziło o układ SSM2165. Tego, którego niestety już nie mam.
Odpowiedz
#79

.lay6   kompresor sp2jqr last v. 2 b.lay6 (Rozmiar: 122.73 KB / Pobrań: 341)

Witam Szanowne Koleżanki i nie mniej Szanownych Kolegów,


Dzisiaj zamieszczam kolejny layout mikrofonowego kompresora Kolegi Henryka sp2jqr. Jest to ten sam projekt lecz uzupełniony o LPF na wejściu oraz o drugi stabilizator napięcia 9V . Pozwoli to na użycie operacyjnego wzmacniacza NA5534 bez konieczności cięcia ścieżek i dodawania obejść.

Pozdrawiam wszystkich
George sp5rzm
Odpowiedz
#80
W załączniku skan artykułu z początku lat 80-tych. W zasadzie nic odkrywczego bo rozwiązanie oparte o znane nam układy serii SL600.
Układ SL1626C to bardzo bliski kuzyn stosowanych u "nas" SL6270. 


73, Mietek


.pdf   7331981_1.pdf (Rozmiar: 744.53 KB / Pobrań: 449)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości