Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Humor na jesień...
#11
Witam Szanownych Kolegów, 

Dzisisiaj w Sh mamy tajfun. Pogoda się popsuła. Temperatura w ciągu doby spadła o 15 stopni. Patrzę po dachach ale anten nie widzę.. Trochę to dziwne ponieważ w tym mieście jest zarejestrowanych ponad 4 tysiace amatorów krotkofalarstwa. Może funkcjonują oni gdzieś na przedmieściach? 

Pozdrawiam wszystkich
George sp5rzm
Odpowiedz
#12
I po tajfunie... Wracamy do kraju. Pogoda była przez cały pobyt  doskonała.
Odpowiedz
#13
W kraju tez pogoda doskonała jak na początek października... słonecznie i ciepło dziś na 6 października jest 23 st C w cieniu!... a na dodatek październik zapowiadają raczej słoneczny... co wpłynie na roboty w ogórku i prace przy plessey'u przesuną się na listopad...
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz
#14
(06-10-2018, 03:09 PM)Piotr napisał(a): W kraju tez pogoda doskonała jak na początek października... słonecznie i ciepło  dziś na 6 października jest 23 st C w cieniu!... a na dodatek październik zapowiadają raczej słoneczny... co wpłynie na roboty w ogórku i prace przy plessey'u przesuną się na listopad...

Jazda na lotnisko autostrada i bez korkow, to tylko 45 min...Okazalo sie, ze powerbanku nie mozna wkladac do walizki ale trzeba miec ze soba. Celnicy ze sluzbami to zbadali i musialem przelozyc dwie baterie do podrecznego. Troche sie zestrachalem. Na szczescie nie bylo wiekszych problemow. 

Pozdrawiam
George

Troche szkoda wracac, bo juz sie przestawilem  na jedzenie, czas oraz jezyk. 

Troche myslalem o tym jak uruchomic nowa plytke drivera. Napotkalem problemy, ktorych sie nie spodziewalem.
Odpowiedz
#15
Witam Szanownych Kolegów,

  Zastanawiam się dlaczego tylko mnie na lotnisku w Warszawie wzięto do kontroli celnej. Niczego "trefnego" nie miałem. Rzucono się na mój bagaż gdy po odpowiedzi skąd podróżuję potwierdziłem, że z Azji. Interesowano się ile gotówki przywożę oraz w jakim celu byłem na wyjeździe. Podobne pytania zadają na innych granicach ale w Polsce szczególnie dociekliwie. Nie mam nic przeciwko kontroli celnej ale denerwuje mnie, że prawie zawsze do mnie się "przyklejają" i szczególnie jest to przykre gdy człowiek ledwo żyje po 21 godzinach podróży. Może podejrzane jest to, że starszy pan z dużą walizką leci na drugi koniec świata? Licho wie.. Skąd mogli wiedzieć, że byłem na pogrzebie.

Pozdrawiam wszystkich
George
Odpowiedz
#16
Jak ja byłem z kolegami w tym roku w Gruzji zawieźć krótkofalowcom gruzińskim przemiennik cyfrowy, to też tylko nas zatrzymali na lotnisku w Gruzji do kontroli celnej po prześwietleniu bagażu. Pół godziny nas trzymali i sprawdzali wszystkie dokumenty. Nie mieliśmy niestety faktur zakupu sprzętu i mieliśmy problem, bo chcieli sprawdzić czy nie musimy zapłacić cła za przywiezione podarunki. Na szczęście w końcu nas puścili i wszystko skończyło się dobrze.
Wracając do Polski czekaliśmy 1,5 godziny, aż dostaniemy bagaże, ale chyba nie z powodu kontroli bagaży tylko chyba z powodu strajku bagażowych?? Przewoziliśmy natomiast w bagażu nieprzeliczalne ilości domowej roboty gruzińskiego wina hi...
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz
#17
Piotrze,

Widocznie celnicy szukali tylko markowych trunków :Smile

Wspomniałeś o czekaniu przy transporterze na bagaże. Też się z tym spotkałem . Z Dubaju do Sh leciała ta największa maszyna - Airbus 380. Na pokładzie było ponad 500 osób. Każda z nich miała po 2 bagaże . Każdy bagaż po 30 kg. Zanim nasze graty pojawiły się na transporterze, to minęło właśnie te 1,5 godziny. Współczuję tym co te bagaże wyjmowali..

Pozdrawiam
George
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości