Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tak na "dzień dobry"...
#21
Witam Szanowne Koleżanki i nie mniej Szanownych Kolegów,

 W ramach testowania drivera wykonałem wczoraj QSO na 2W z YL2GUV. Otrzymany raport - 57 . Słyszałem korespondenta na poziomie 59 + 10 dB .

Wydaje się, że nasze  kompresory SL6270C potrzebują większego sygnału wejściowego, którego im nie zapewnia zwykły dynamiczny mikrofon. Pewnie stąd wziął się pomysł jednego z Anglików aby dodać na wejściu elektretowy wzmacniacz. Średnie wysterowanie nadajnika przy ciągłym mówieniu, to zaledwie 30 do 35% jego maksymalnej mocy uzyskiwanej przy sterowaniu kompresora sygnałem jednotonowym 1200 Hz.

Pozdrawiam wszystkich
George
Odpowiedz
#22
Nie wiem czemu do tematu - dyskusja ogólna - wrzucasz sprawy jak najbardziej techniczne - jest wątek związany z pierwszą wersję plesseya... a tak do rzeczy, to ja od samego początku informowałem że mam przedwzmacniacz mikrofonowy w mojej pierwszej wersji plesseya z której obecnie nadaję (wpis z 15 stycznia 2018 w poście uwagi końcowe z uruchomienia pierwszej wersji).
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz
#23
Piotrze,

Sorry , masz racje. Jesli masz taka mozliwosc, to przenies prosze ten wpis tam gdzie potrzeba.


Pozdrawiam
George
Odpowiedz
#24
George, poczyniłeś tu dużo ciekawych uwag na temat uruchamiania pierwszej wersji plesseya, może lepiej by było jakbyś sam je zebrał i umieścił np. w nowym wątku w dziale "Pierwsza wersja płytki Plesseya", choć zaczęliśmy już tam opisy testów... i mogła to by być kontynuacja tego tematu
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz
#25
Piotrze,

Mysl aby zebrac koncowe wnioski z budowy I wersji PLESSEY 'A nie jest zla lecz moze jest na to  odrobine za wczesnie. Jeszcze chwila. Musimy dorobic kilka modulow.

Dzisiaj mialem QSO z Kolega PA3GFY. Otrzymany raport, to 57. Ja slyszalem na poziomie 59+ 20dB. Pracowalem ze srednia moca ok. 2 - 3W.

Pozdrawiam
George
Odpowiedz
#26
Wczoraj wieczorem, na 80m i z  moca srednia ok. 1W  dotarlem do Kolegi Andy'ego HB6CVQ. Bylem slyszany na poziomie 57. p
Odpowiedz
#27
Dzisiaj wieczór:

"Martwe" krajowe pasmo. Słychać było tylko rozmawiające lokalnie, silne rosyjskojęzyczne stacje , Włochów oraz Niemców.
3.700 - kontakt z włoską stacją i niemiecką. Raporty od nich, to 55 do 57. Włoską stację odbierałem na poziomie 59+10dB, niemiecką od kompletnego zaniku do 57. Nadawałem ze średnią mocą około 2W.

Odbierałem słabą stację M7AAH , która pracowała 10W. Niestety nie dowołałem się do niej..
Odpowiedz
#28
W tych ostatnich dniach były za to podniesione warunki na UKF. W paśmie 2m "szła" cała Polska i sąsiednie kraje wschodnie.
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz
#29
Piotrze,

Czy moglbys polecic jakis odbiornik sdr na pasmo krotkie?


Pozdrawiam
Jerzy
Odpowiedz
#30
Raczej nie, bo nie jestem zainteresowany odbiornikami SDR. Firmy handlowe dla krótkofalowców oferują duży wybór gotowych rozwiązań.
Bez dodatkowych urządzeń, ja korzystam lokalnego nasłuchu przez internet, na którym sprawdzam swój sygnał SSB: http://websdr.pzk.pl:8901/ oraz większość funkcjonujących odbiorników SDR w internecie jest na stronie: http://www.websdr.org/. Na odbiornikach zagranicznych można sprawdzić swój sygnał na większą odległość.
Nie widzę więc potrzeby nic kupować.
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości