Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kalibrator S metra layout
#1
Witam Szanownych Kolegów,

Kolega Piotr rzucił poza forum sugestię, by opracować Layout do kalibratora S metra. Powstało bazowe opracowanie. Proszę o uwagi i sugestie. Do tego projektu, oraz wcześniejszego związanego z kalibratorem poziomu w.cz. również chcemy zamówić PCB w Chinach.


Pozdrawiam wszystkich
George sp5rzm


Odpowiedz
#2
Witam Szanownych Kolegów,

Niezauważalni obecnie na forum, w tle ostro pracujemy nad layout`em pod  programem "SpringLayout6" . Bardzo pomocnych konsultacji udziela nam Kolega Artur sp3osj. Właśnie wysłaliśmy do fabryki w Chinach pierwszy nasz projekt, który po kilku nieudanych próbach w końcu przeszedł audyt i na dniach będzie realizowane PCB do kalibratora S2-S9. Obejrzymy sobie wykonane płytki i gdy dojdziemy do wniosku, że już coś potrafimy, to zamówimy wówczas PCB do LPF oraz BPF i być może jakieś inne . Projekt kalibratora jest naszą "próbą sił" :Smile

Pozdrawiam wszystkich
George sp5rzm
Odpowiedz
#3
Witam Szanownych Kolegów,

Uprzejmie donoszę, że po krótkiej przepychance na cle ostatecznie PCB  kalibratora S-METRA dotarło do mnie i wygląda bardzo porządnie. Zainteresowani odstąpieniem płytki proszeni są o kontakt z Piotrem sp9lvz lub ze mną na priv.

Pozdrawiam wszystkich
George

Płytka jest formatu  35 mm x 104 mm .

A tutaj jest schemacik.
Odpowiedz
#4
Zmniejszyłem troszkę płytkę Smile
[Obrazek: kalibrator.jpg]
Odpowiedz
#5
Kolego Przemku,

Gratuluję. 

Wersja, którą wcześniej przedstawialiśmy na forum jest przystosowana do stabilnego zamknięcia w typowym aluminiowym profilu 35 mm x 35 mm x 2 mm . Sam layout można rozwiązać w bardzo różny sposób. Jak komu jest wygodnie. Myślę , że gdy się zastosowało kwarcowe rezonatory z serii HC49/S , gniazda typu MMX i miniaturowe trymery SMD Muraty, to PCB mogłoby być znacznie mniejsze. Z drugiej zaś strony gdybyśmy poszli w stronę ekstremalnej miniaturyzacji projektu, to doszłoby do tego, że w końcu nie moglibyśmy naszego przyrządu odnaleźć na biurku :Smile .

Pozdrawiam
George
Odpowiedz
#6
Mnie chodziło o osiągniecie innego celu.Smile
Odpowiedz
#7
Tak też myślę ale pożartować zawsze można.

Pozdrawiam
George
Odpowiedz
#8
Witam czy jest dostępna jeszcze płytka do kalibratora ?
https://archiwum.allegro.pl/oferta/kalib...75476.html
Odpowiedz
#9
Do kalibratora mocy nie mam, ale mam jeszcze płytkę do kalibratora S-matra tą z dwoma wyjściami jak na zdjęciu, jeśli ci o nią chodzi to napisz na priv wiadomość.

   
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości