Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
A new TRx project based on Plessey Ic`s
Drogi Kolego,

Nie potrzebnie  się unosisz. Jeśli nie pojawia się Twój post, to są dwie możliwości:

1. system jest "inteligentny",

2. masz problem z używaniem tego forum.

Wystarczy zwrócić się do administratora z pytaniem, a z pewnością uzyskałbyś poradę. 

Pozdrawiam
George

Piotrze,

Są teraz duże upały i ludziom nerwy puszczają..


Pozdrawiam
George
Odpowiedz
Filtr RODO zaczął działać... jak sobie z tym poradzić  - patrz "Humor na lato"
Big Grin
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz
(11-06-2018, 01:39 PM)Piotr napisał(a): Roman, forum, jak forum może coś nie zadziałało przy twoim wpisie.... ale, to że nie możesz umieścić informacji to udało ci się jednak napisać ...
Więc napisz konkretnie o co ci chodzi?

Nazwę po imieniu:
Jest wast tutaj na forum około połowy uczastnikow, i WAM WSZYSTKIM !!!! nie przeszkadza, że rysunke podstawowy jest sporządzony bedziawnie.
Nikomu ni zechciało sie opisać - opisać napisy elementów.
Może wy jesteście młodzi, dzileni i spostrzgawczy, ale mi te opisy niczego nie dają.
Poszedłem do ponktu ksero, zwększyłem dydruki do a3, ale nadal ja nie potrafie przeczytać opisu przy elementach.

Od dziesiątków lat korzystam z opisów tworzonych przez kolegów dla kolegów. Setki tysiące. Ale nikt do tej pory takiego "arcydzieła" nie opisał.
ŻADEN KOLEGO, ŻADNEMU KOLEDZE.

73
A
73 - Roman
Odpowiedz
(11-06-2018, 01:39 PM)Piotr napisał(a): Roman, forum, jak forum może coś nie zadziałało przy twoim wpisie.... ale, to że nie możesz umieścić informacji to udało ci się jednak napisać ...
Więc napisz konkretnie o co ci chodzi?

(25-06-2018, 11:46 AM)sp3f napisał(a):
(11-06-2018, 01:39 PM)Piotr napisał(a): Roman, forum, jak forum może coś nie zadziałało przy twoim wpisie.... ale, to że nie możesz umieścić informacji to udało ci się jednak napisać ...
Więc napisz konkretnie o co ci chodzi?

Nazwę po imieniu:
Jest wast tutaj na forum około połowy uczastnikow, i WAM WSZYSTKIM !!!! nie przeszkadza, że rysunke podstawowy jest sporządzony bedziawnie.
Nikomu ni zechciało sie opisać - opisać napisy elementów.
Może wy jesteście młodzi, dzileni i spostrzgawczy, ale mi te opisy niczego nie dają.
Poszedłem do ponktu ksero, zwększyłem dydruki do a3, ale nadal ja nie potrafie przeczytać opisu przy elementach.

Od dziesiątków lat korzystam z opisów tworzonych przez kolegów dla kolegów. Setki tysiące. Ale nikt do tej pory takiego "arcydzieła" nie opisał.
ŻADEN KOLEGO, ŻADNEMU KOLEDZE.

73
A

Drogi Kolego Romku,

Rysunek podstawowej wersji wzbudnicy (ten w kolorze czerwonym) był wykonany przez osobę projektującą layout. Parokrotnie sygnalizowaliśmy, że jest to wersja mało czytelna. Bez skutku. Pewnie przydałaby się taka wersja , która byłaby bardziej czytelna choć i obecną da się łatwo w komputerze powiększyć. Jakoś sobie Koledzy z tym wszystkim radzą. Ja pomimo 7 krzyżyka i +5 w okularach również. Gdybyś chciał coś dla wszystkich Kolegów bezinteresownie opisać schemat , to będziemy wdzięczni. Materiały odręczne chętnie udostępnię. Daj tylko znać.

Serdecznie pozdrawiam
George sp5rzm
Odpowiedz
Witam.
   Jeśli to komuś coś pomoże to załączam plik schematu w formacie pdf w wersji czarno-białej. Z konieczności
konwersja musiała być wykonana w dużej rozdzielczości aby nie stracić na jakości. Jeśli ktoś chce wersję w obrazie
np png lub tif też mogę podesłać.
                 Pozdrawiam - Tadeusz SP3VPA.


Załączone pliki
.pdf   D__schemat_2.pdf (Rozmiar: 921.24 KB / Pobrań: 370)
Odpowiedz
Romku! Schemat pierwszej wzbudnicy jest jak dla mnie wykonany bardzo dobrze i jest bardzo dobrze czytelny. Warunkiem jest jednak korzystanie z tego schematu na ekranie komputera i skorzystanie z funkcji powiększenia obrazu do skali 125-150% (w załączeniu zrzut ekranowy jak wygląd schemat na ekranie po powiększeniu i są doskonale czytelne opisy elementów).
Nie ma absolutnej potrzeby drukowania tego schematu, bo szkoda papieru do tego i drzew z którego wyprodukowano papier.
Z drugiej zaś strony jest plik - wykaz części z którym możesz pobiec do sklepu i wszystko kupić, a następnie według opisu elementów na płytce wlutować.
Wydaje mi się, że z powyższych powodów nikt nie podnosił problemów z jak to nazywasz "badziewiem" - schematem. Po to mamy pliki elektroniczne by z nich korzystać w sposób do czego zostały stworzone.
Jeśli już się upierasz przy wersji papierowej, to w Świat Radio z sierpnia 2016 na stronie 48 został umieszczony schemat wzbudnicy wg. naszego projektu w wersji czarno-białej, myślę że doskonale czytelny nawet dla Ciebie.
Odrobinę wysiłku i świat jest naprawdę wspaniały!


Załączone pliki Obrazki
   

.pdf   SR8_2016_plessey.pdf (Rozmiar: 957.9 KB / Pobrań: 735)
.xls   G4CLF spis elementów poprawiony.xls (Rozmiar: 41.5 KB / Pobrań: 309)
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz
Witam Szanownych Kolegów,

Zdaje się, że Kolega Roman miał problemy z odczytaniem wartości elementów ze schematu. Osobiście, w takiej sytuacji, schemat w pdf powiększam w komputerze i nanoszę na papier odczytane wartości. Wpierw wydrukowałem sobie schemat "na czerwono", w formacie A3, a później to wszystko czego nie byłem w stanie odczytać w wersji drukowanej uzupełniałem z powiększonych w komputerze  fragmentów schematu . Można sobie z tym poradzić skoro nawet ja to robię. Chciałbym Koledze Romanowi jakoś pomóc ale nie odpowiedział czy sobie tego życzy. 

Jak wcześniej już sygnalizowałem "wypuściliśmy" z Kolegą Piotrem sp9lvz PCB do dwutonowego generatora. Generator pracuje choć trzeba było trochę zmienić wartość elementów w porównaniu ze  schematem. Zauważyłem, że bardzo istotną rzeczą jest , by poziom sygnałów z obydwu generatorów był jednakowy. W płytce zabrakło dla 7 punktów masy ale to kropelką cyny szybko się koryguje.

Pozdrawiam wszystkich
George sp5rzm
Odpowiedz
Witam Szanownych Kolegów,

Spieszę z informacją, że po długich negocjacjach z jedną z najlepszych chińskich "płytkarni" w Hang Zhou udało mi się uzyskać specjalne honorowe i wyjątkowo niskie ceny na wykonywanie płytek dla członków naszego forum.  Aby skorzystać z tej obniżki, to trzeba wykorzystać link www.allpcb.com/T5 . Wybranie tego linka jest informacją, o tym że jest to nasza grupa. Proszę tylko zachowajcie tę informację dla siebie, bo  zniżka obejmuje maksymalnie 20 osób.

Pozdrawiam wszystkich
George sp5rzm
Odpowiedz
Witam Szanownych Kolegów,

Dzisiejszy wieczór przyniósł ze sobą sporo emocji. Zacznę od finału Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Po pierwszym golu dla Francuzów przeniosłem się do piwnicy i zacząłem "dłubać" w składanym TRx`sie. Ustawiłem na tyle ile się dało liniowość toru drivera i czystego sygnału uzyskałem gdzieś w granicy 5 W. Ponieważ na paśmie była wyjątkowa cisza, to postanowiłem odpowiedzieć na wywołanie ogólne z 8 okręgu. Otrzymany raport - 5/7. Lekko podkręciłem wzmocnienie pierwszego stopnia do poziomu 7 W i ponownie odpowiedziałem na wywołanie ogólne, tym razem z 9 okręgu. Raport wyniósł 5/9 lecz korespondent zauważył lekkie zniekształcenia. Mogłem się tego spodziewać, bo sygnał na oscyloskopie przy badaniu generatorem dwutonowym był w szczytach lekko spłaszczony. 

W najbliższych dniach postaram się wysterować chińskie Pa. Niestety nie mam na tyle odwagi, by przedstawić zdjęcia opisywanej konstrukcji. Jeszcze jak żyję, to nie wykonałem takiego paskudnego "pająka". 

Schemat drivera przedstawimy z Kolegą Piotrem po tym gdy zostanie on dopracowany. Wprawdzie wcześniej już ogólnie temat drivera poruszałem w innym wątku lecz potwierdzę, że wygląda on następująco:

po pasmowych filtrach uzyskuję 35 mV na 50 ohmach, dalej SL610C - ok. 0,3 V na 50 ohmach, potem ok. 2,5 V na 50 ohmach na 2SC2314, następnie 1 stopień na 2SC2166 [ tutaj napięcia nie mierzyłem :Sad  ] i kolejny stopień na dwóch przeciwsobnie  pracujących  2SC2166 - ok. 17 V na 50 ohmach. 

Przy zwiększeniu wzmocnienia SL610C cały tor jest przesterowany. Ten układ scalony pracuje na połowie swoich możliwości. 

Pozdrawiam wszystkich
George sp5rzm
Odpowiedz
Witam Szanownych Kolegów,
 
 
Mam dla składających wzbudnicę plessey`a informację o tym, że parę dni temu przeprowadziliśmy z Piotrem sp9lvz łączność w układzie "plessey" - "plessey". Piotr pracował z mocą 100 W i był odbierany z raportem 59 + 20 dB . Moją stację pracującą na "gołym" driverze z mocą 3 W Piotr odbierał na poziomie szumów. 

W dniu 10 września udało mi się usunąć wzbudzenia i obecnie bez przeszkód mogę rozmawiać QRP.
Niebawem opiszę skąd brały się wzbudzenia oraz jak je usunąłem.

Pozdawiam wszystkich
George
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości