Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
A new TRx project based on Plessey Ic`s
Oglądałem ścieżki, jest trochę problem, ale przekaźników nie będę wlutowywał ani w płytce głównej ani w mieszaczu, raczej wlutuję rezystory lub diody Zenera w obwody zasilania przekaźników. W mieszaczu myślę o przecięciu ścieżek idących od kolektorów tranzystorów w stronę cewek przekaźników, tam będzie najprościej. Jeśli by wlutować rezystory 150 omów to musiał by być 0,25W.

Druga opcja to nic nie zmienić. Trochę będzie się grzać przekaźnik i tyle,...
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz
Zabieram się za montaż.
Pierwszy zonk:
Czy zamiast stabilizatorów 6 v można dać 5-cio woltowe?
W TME nie mają, zaś w Farnelu za stabilizator chcą nieco ponad zeta, a za przesyłkę śpiewają aż 80.
73 - Roman
Odpowiedz
Romanie, ja w pierwszej wersji Plesseya uruchamiałem płytkę na stabilizatorach 5V zamiast 6V. Płytka działała poprawnie, aczkolwiek, mniejsze napięcie wpływało na wzmocnienie układów, np. mniejszy sygnał TX, ale za to modulator był lepiej zrównoważony. Później zmieniłem na 6V, radykalnej zmiany nie zauważyłem. Możesz też chyba tak zrobić uruchomić na 5V, a później zmienić na 6V.
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz
(20-11-2017, 03:59 PM)sp3f napisał(a): Zabieram się za montaż.
Pierwszy zonk:
Czy zamiast stabilizatorów 6 v można dać 5-cio woltowe?
W TME nie mają, zaś w Farnelu za stabilizator chcą nieco ponad zeta, a za przesyłkę śpiewają aż 80.

Romku,

Mam kilka nowych stabilizatorów 6 V. Zwrot środków za przesyłkę i są Twoje.

Pozdrawiam
George sp5rzm
Odpowiedz
(20-11-2017, 09:06 PM)George napisał(a):
(20-11-2017, 03:59 PM)sp3f napisał(a): Zabieram się za montaż.
Pierwszy zonk:
Czy zamiast stabilizatorów 6 v można dać 5-cio woltowe?
W TME nie mają, zaś w Farnelu za stabilizator chcą nieco ponad zeta, a za przesyłkę śpiewają aż 80.

Romku,

Mam kilka nowych stabilizatorów 6 V. Zwrot środków za przesyłkę i są Twoje.
Jeśli to tego typu jak zaprojektowane miejsca na płytce - to wyślij mi na priv dane do przelewu za 3 szt.
73 - Roman
Odpowiedz
Zrobiłem spis kondensatorów.
Może się komuś nada.
Nie obrażę się, jeśli ktoś sprawdzi po mnie


Załączone pliki
.xls   Plessey2_spis_C.xls (Rozmiar: 33 KB / Pobrań: 293)
73 - Roman
Odpowiedz
Wszystkim Naszym Kolegom oraz Ich Rodzinom składam życzenia miłych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2018!

George sp5rzm
Odpowiedz
Rainbow 
Serdecznie dziękuję i również dołączam się do życzeń Bożonarodzeniowych, chcę Wam życzyć abyście spędzili te niezwykłe chwile bez pośpiechu, z dala od wszystkich trosk i zmartwień!

      *
     **
   ****
 ******
*******
       I

Piotr SP9LVZ
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz
Serdeczne życzenia zdrowia, szczęścia, pomyślności zawodowej, pociechy z naszego hobby z okazji 
Świąt Bożego Narodzenia życzy,

Mietek SQ5PTQ ex SP5HBT ex SP6HBT
Odpowiedz
Pozdrawiam wszystkich Kolegów  MIĘDZYŚWIĄTECZNIE!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości