Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poprawki layoutu wersji I wzbudnicy Plessey
#21
Co do uwag Jacka w punktach:
3. R32 - 1 kOhm (7,8 nóżka SL6270) na PCB opisany jest jako 10 kOhm - powinno być jak na PCB - schemat do poprawy,
4. C47 - 47nF (7,8 nóżka SL6270) na PCB opisany jest 4,7nF - powinno być jak PCB - schemat do poprawy,
5. brak PAD'a pod rezystor R29 (2 nóżka SL6270) - tego rezystora nie ma na oryginalnych aplikacjach układu - nie lutować - schemat do poprawy,
7. na schemacie w źródłach J310 jest 10 nF, a na PCB opisane są one jako 100nF - może być i 10nF i 100nF - jest to kondensator blokujący w.cz., wzmacniacz będzie działać przy każdej z tych wartości.


Na każdej płytce jest gniazdo pod doprowadzenie sygnału BFO z zewnętrz, więc jest też taka opcja, można nie montować układu BFO, ja jestem za uniwersalnością płytki czyli obie opcje.
Piotr, SP9LVZ
Odpowiedz
#22
[quote pid='827' dateline='1555046678']
Na każdej płytce jest gniazdo pod doprowadzenie sygnału BFO z zewnętrz, więc jest też taka opcja, można nie montować układu BFO, ja jestem za uniwersalnością płytki czyli obie opcje.
[/quote]

Ja też. Jestem z Wami.

73, Mietek
Odpowiedz
#23
Witam Szanowne Kolezanki i nie mniej Szanownych Kolegow,

Mysle, ze sprawa niewlasciwych opisow na schemacie jest oczywista. Co do "wyrzucenia" generatorow BFO poza plytke, to pewnie Kolega Jacek mial na uwadze mozliwosc przenikania sygnalow do IF. Rzeczywiscie, tam odleglosci sa niewielkie. Mozna alternatywnie miec i taka wersje lecz jak na razie tloku do robienia naszej wzbudnicy nie ma i pytanie czy ktos by taka wzbudnice chcial skladac. Tak czy inaczej dobrze, ze Kolega Jacek wykazal sie czujnoscia i wykryl roznice pomiedzy schematem a opisami na PCB.  Poprawimy co potrzeba.

Pozdrawiam wszystkich
George sp5rzm
Odpowiedz
#24
       

Witam Szanowne Koleżanki i nie mniej Szanownych Kolegów,

Wygląda na to, że projekt I poprawionej wzbudnicy PLESSEY`a zbliża się do końca. W lutym 2020 dojdą do nas ostatnie PCB z wszystkimi poprawkami, nad którymi pracowało kilku Kolegów. Dla odróżnienia ostatecznej wersji od dwóch poprzednich ma ona matową, czarną soldermaskę. Zamówionych zostało 5 egzemplarzy. Przedstawiamy ich wygląd lecz na grafice nie jest uwzględniony ich rzeczywisty kolor. 

Od lata , razem z Piotrem zabieramy się za montaż kolejnej wersji PLESSEY`a ("duża płytka"). 

Pozdrawiam wszystkich
George sp5rzm
Odpowiedz
#25
Pomyślności w Nowym Roku.

Ładnie te obrazki płytek wyglądają. 
Można by wieszać jako ozdoby na choinkę.

Jak by się dało to bym chętnie "bardzo" posiadł chociaż jedną sztukę.
Jako, że powoli dochodzę do wieku w którym będę żył na koszt podatników to
pewnie jak zdrowie pozwoli będę mógł poświęcić trochę czasu na na moje ulubione
dłubanie w elektronice.

73, Mietek SQ5PTQ ex SP5HBT ex SP6HBT
Odpowiedz
#26
Witam Szanowne Kolezanki i nie mniej Szanownych Kolegow,


Zapowiadane wczesniej plytki sa juz w mojej walizce i jesli nie zatrzyma mnie w Azji kwarantanna, to na poczatku lutego beda w Polsce. Czarna soldermaska wyglada bardzo efektownie lecz slabo przez nie widac sciezki...

Pozdrawiam wszystkich
George sp5rzm
Odpowiedz
#27
Witaj Jerzy, witajcie Koledzy.
Z niecierpliwością czekamy na "czarną wersje Plesseya"
Pozdrawiam i życzę udanego lądowania w Warszawie
Wiesiek
SP9GAY
Odpowiedz
#28
   

Czesc Wieslaw,,

Chcialbym zamiescic zdjecie plytki na forum. Moze sie uda.


Pozdrawiam
Odpowiedz
#29
Fajnie wygląda !!!
Gratulacje dla AUTORA !!!
Proszę zapisać mnie na 1 sztukę !
Wiesiek
SP9GAY
Odpowiedz
#30
Wieslaw,

Ok, to juz niewiele reraz zostaje. 

73
sp5rzm

Przepraszam, pisze w lozku na smartfonie i stad ta literowka. Powinno byc - "teraz" .
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości